16. Mar 2009
Shower the people
De som kjenner meg vet at jeg kan være litt sein i avtrekkeren (LITT??? syns jeg å høre brodern si…). Og denne gangen har jeg nok overgått meg selv. For den godeste Solskygge forærte meg for en god stund siden en varmende pris. Og treig trønder som jeg er, har den bare blitt liggende og godgjøre seg uten at jeg har fulgt den opp.
Prisen “The Spreader of Love Award” fikk meg til å tenke på en av sangene til gode gamle James Taylor. Og det er der jeg har hentet tittelen i dag. Han synger “Shower the people you love with love. Show them the way that you feel.” Ord om det å bry seg i hverdagen. Det er dem det er flest av. Hverdager, altså.
Solskygge har gitt meg prisen fordi, som hun skriver, jeg på min måte “sprer varme og kjærlighet”. Det er store ord som jeg takker varmt for. Det er alltid hyggelig å bli satt pris på og å bli sett.
Jeg har lyst til å sende prisen videre til en håndfull mennesker som lyser opp min hverdag med sine blogger. Noen av dem har fått en pris av meg før, men det bryr jeg meg ikkeno om. De fortjener en til
- Tor fra hjørnet får enda en pris rett og slett fordi den såkalte pludringen hans renner over av omtanke og omsorg for andre
- Inger Johanne fra Fotoboksen er også en dame som fortjener mange priser. Hennes bilder utstråler varme og tålmodighet mer enn noen ord noensinne kan klare. Hun er en inspirasjonskilde jeg skryter av så ofte jeg bare kan.
- Nuztorad med bloggen …ikke la deg dupere… får også en pris av meg. Hun får den for en blogg med masse humor og nærhet – og for glitrende bilder
Til slutt vil jeg sende varme tanker til tre damer som jeg har fulgt nesten så lenge jeg har blogget, og som har blogger jeg alltid kommer tilbake til:
- Hun som ligger og kikker på stjernene fra sitt utsiktpunkt i Grøftekanten
- Nordlendingen med verden som utkikkspunkt, Alter Ego
- Trønderen Vibeke, med base i Hordaland, og som bruker sitt netthjem til å spinne spindellette tråder
Før jeg runder helt av vil jeg få takke alle andre sombesøker meg her på Ståles safaris og alle dere jeg titt og ofte er innom. Beklager at det har blitt lite besøk de siste ukene. Av og til tar livet balletak på meg…
| Forrige artikkel: Keiserens nye fjær |
Neste innlegg: Reisebildet: De hvite klippene |















































Vet du, du er den godeste av alle de gode Ståle!!
Tusen, tusen takk skal du ha.
Sender deg en kjempestor og lykkelig klem
Inger Johannes siste bloggpost..Tett på
Gratulerer! Treg du? Ikke på bloggen!
Aww… Naa ble jeg glad! Tusen hjertelig takk, baade for prisen og for ordene:)
Du er foroevrig ikke den eneste livet tar balletak paa; kjenner til det samme til tross for at jeg mangler essensielle ’tilbehoer’ som har med det uttrykket aa gjoere. Det gaar som regel i boelger, gjoer det ikke? Og saa roer det seg etterhvert. Forhaapentligvis. Du er overhode ikke klandret paa noe vis.
Alter Egos siste bloggpost..Ikke kveld for minneboka
Det er alltid hyggelig å sette pris på de man setter pris på.
Solskygges siste bloggpost..My sweet sixteen
Kjenner til det derre med balletak ja… gratulerer så mye og det var noen velvalgte blogger du ga den videre til… gratulerer til dem og
Ivars siste bloggpost..Refined…
Hva skal jeg si annet enn: Tusen takk
Tor Amundsens siste bloggpost..Det er aldri for seint å få oppfylt en drøm .
Det var en fin sang å høre for ei dame generelt helt på felgen. Jo, for jeg måtte inn på youtube å høre den sangen, og det var en sang i min gate akkurat slik ståa er her og nå.
Takk for at du gjorde meg oppmerksom på sangen.
Jeg vet ikke om jeg har fått pris eller varme tanker. Men jeg setter i alle fall pris på varme tanker.
Inger Johanne:
Prisen er deg mer enn vel unt. Selv om jeg har vært temmelig fraværende i det siste, er bloggen din en av de jeg aller helst besøker. For inspirasjon og “rekreasjon”
*Rødme”
Helgespresso:
Takk skal du ha. Og jo, jeg er nok litt treig – også på bloggen. Ihvertfall i det siste. Så får vi se om ting bedrer seg snart
Alter Ego:
Velbekomme til deg
“Balletak” er vel noe alle kjenner til innimellom. Det går opp og ned, og akkurat nå er det litt røfft farvann, for å si det slik. Men det går seg til. Og jeg koser meg med de varmende solstrålene som når meg, ny linse og en lykkelig liten hund. Livet kunne så absolut vært verre
Solskygge:
Takk igjen til deg. Jeg setter virkelig stor pris på omtanke og vennlighet. Kommer snart på bloggbesøk igjen
Ivar:
Takk for godord og vennlighet. Det er mange bloggere som fortjener litt ekstra oppmerksomhet. Du burde selv vært blant dem, faktisk
Tor:
You’re welcome, for å si det på utenlandsk
Vibeke:
Håper det snart blir mer luft i dekket ditt så du slipper å humpe rundt på felgen. Det er ganske ubehagelig.
Jeg tror vi sier at du har fått både varme tanker og pris, jeg. Det var iaffal meningen
James Taylor har utrolig mange flotte sanger, spør du meg. Han har i mange mange mange år vært blant mine favoritter.
Alt godt til dere alle!
Jeg sa ingen ting. Strengt tatt pleier det vel å være motsatt, gjør det ikke?
Geirs siste bloggpost..Østlandsscener
Jeg velger å ikke kommentere videre på dette, jeg…